Tęczowy karnawał „Dwójeczki”

Czas po Bożym Narodzeniu obfituje w różnorodność karnawałowych imprez. Nie można niedocenić balu karnawałowego organizowanego w Przedszkolu Miejskim Nr 2, czyli w „Tęczowej Dwójeczce”. Przygotowany z ogromną pieczołowitością i rozmachem dostarczył wielu wrażeń nie tylko podopiecznym przedszkola.

Dzieci długo zastanawiały się nad wyborem strojów – w końcu nie, co dzień można przebrać się za królewnę czy pirata! Podobny problem mieli też rodzice.

Dobre przebranie pozwala zabłysnąć ten jeden raz w roku, pozwala poczuć się królem lub królową balu, toteż największa niespodziankę sprawili właśnie oni, bowiem do końca nie zdradzali tematykę swoich balowych kreacji. Na uroczystość przybyli, zatem policjanci, czarownice, damy dworu, tygrysy i wiele innych bajkowych postaci.

Sala balowa (nowo wyremontowany korytarz przedszkolny) zaskoczyła pięknymi dekoracjami i grą świateł. Dobrze nastrajała humory wesoła muzyka zachęcająca do zabawy i tanecznych harców. Wszyscy zebrani na balu z dużym zaangażowaniem włączali się w proponowane zabawy i konkursy. Dzieci czekały jednak z niecierpliwością na najważniejszą dla nich chwilę, czyli na przyjście świętego Mikołaja. Przybył on oczywiście na czas nowoczesną rakietą, obdarował prezentami, odpowiedział na mnóstwo dziecięcych pytań i pognał dalej zarażać uśmiechem dzieci całej planety.

Wprawdzie zabawa nie trwała do białego rana, jednak dostarczyła, wszystkim uczestnikom i organizatorom, mnóstwo radości i pozytywnych wrażeń.

Bal maluszków

Bal starszaków