Słodycze wycieczki

Obiegowe opinie twierdzą, że: „podróże kształcą” a „słodycze tuczą”. Wszystkie te stereotypy mogły potwierdzić przedszkolaki V grupy z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem podczas zorganizowanej przez swoje panie M.Niemyjską i A.M.Sołoniewicz wycieczki do fabryki Wedla. Długa droga do Warszawy przyniosła dzieciom wiele wrażeń – nie tylko tych związanych ze smakiem.

Ze względów organizacyjnych, przemiłe panie pracujące w fabryce, podzieliły naszą wycieczkę na dwie grupy. Pierwszym punktem zwiedzania była nie degustacja produktów z czekolady, a zapoznanie dzieci z filmem o powstawaniu czekolady. Przedszkolaki dowiedziały się, że czekolada powstaje z ziaren kakaowca, poznały proces produkcji i historię czekolady. Po obejrzeniu filmu wszyscy udali się do galerii. Tutaj uwagę zwiedzających przykuły cudeńka wykonane z czekolady: figurki zwierząt, ubrań, przeróżnych rzeczy. Prawdziwy zachwyt wzbudziła kolejka wykonana z tego szlachetnego produktu. Nie mogło zabraknąć oczywiście zwiedzania linii produkcyjnej ze specjalnym działem dekoracji wyrobów z czekolady. Dzieci czekały oczywiście na moment degustacji.

Po wypełnieniu czekoladą kubków smakowych i pobudzeniu endorfinami nasi podopieczni udali się do pijalni czekolady. Tu rodzice mogli rozpieszczać swoje podniebienia czekoladowymi pysznościami a dzieci podczas warsztatów z czekolady uczyli się sztuki ozdabiania torcików. Niestety to, co dobre szybko się kończy. Ze swoim torcikiem w ręku i słodkim upominkiem pełni wrażeń wycieczkowicze powrócili z wyśmienitymi humorami do domów. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć posiłku i zabawy w McDonalds.