Kochamy książki!

Wycieczki do biblioteki zawsze są dla dzieci ogromną frajdą. Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby "zaprzyjaźnić" dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze. 17 lutego straszaki z grupy VI wraz z wychowawczynią odwiedzili Miejską Publiczną Bibliotekę w Wysokiem Mazowieckiem.

Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Pani bibliotekarka opowiedziała, w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jak z niej korzystać.

Wędrując między pólkami pełnymi książek opowiedziała o tym, jak należy zachować się w takim miejscu oraz jak szanować książki. Podczas odwiedzin w bibliotece dzieci dowiedziały się również, czym jest biblioteka, czym zajmuje się bibliotekarka, do czego służy karta czytelnika i jak ułożone są książki na półkach. Ponadto starszaki brały aktywny udział w zajęciach słuchając opowiadania pt. " Przygody Franklina - Franklin idzie do szkoły".

Na zakończenie spotkania Pani bibliotekarka zachęciła dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych; przedszkolaki obiecały, że wrócą tu z rodzicami.