Biblioteka pełna skarbów

20.II.2015roku dzieci z grupy V były na wycieczce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem. Celem wycieczki było kształtowanie  i rozwijanie zainteresowań czytelniczych; wyrabianie  u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki;  poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci dotyczącego tematu Biblioteka.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem rozglądały się po  magicznym miejscu jakim jest biblioteka. Miały możliwość zapoznania się z zasadami zachowania w bibliotece.

Dowiedziały się, jak wygląda praca pani bibliotekarki oraz jakie książki znajdują się w księgozbiorze biblioteki. Z uwagą słuchały wiersza pt. „Dobry zwyczaj nie pożyczaj” czytanego przez panią bibliotekarkę Dorotę Mokrzewską.

Dzieciom bardzo spodobały się bogato ilustrowane książki. Dla większości było to pierwsze spotkanie z biblioteką, książkami oraz pracownikiem biblioteki. Wychowawczyni na prośbę dzieci  zapisała się do biblioteki i wypożyczyła wybraną przez nie książkę pt.  "Bajkoterapia czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać”, której autorami są słynni polscy aktorzy np. Artur Barciś, Rafał Królikowski. Dzieci obiecały że będą raz w miesiącu wypożyczać książki aby dorośli mogli je czytać im w przedszkolu.  Najskuteczniejszym sposobem wychowania czytelnika na całe życie jest głośne czytanie dziecku dla przyjemności.

Na zakończenie zadowolone i zachęcone dzieci obiecały, że dołączą do kręgu nowych czytelników.