Lekcja bankowości dla najmłodszych

Dzieci z grupy V, VI i VII  wybrały się w odwiedziny do Banku Spółdzielczego, gdzie dzięki uprzejmości Prezesa Tadeusza Nosek mogły zwiedzić wybrane  pomieszczenia banku. Gospodynią spotkania była Pani Agata Rydzewska, która powitała  małych gości, opowiedziała o działalności banku, a także przeczytała dzieciom bajkę pt, Grosik do grosika”. To właśnie dzięki niej dzieci dowiedziały się, czy warto oszczędzać pieniądze.

Przedszkolaki z wielką uwagą wykonywały otrzymane  karty pracy zaznaczając na obrazkach rzeczy kojarzące się im z bankiem. Dowiedziały się na czym polega odpowiedzialna praca pracownika banku. Wypróbowały w działaniu liczarki i tester banknotów pod czujnym okiem Pań Urszuli Sieńkowskiej i Katarzyny Stypułkowskiej.

Niezapomniane wrażenie wywarł na dzieciach pobyt w księgowości, gdzie mogły liczyć na kalkulatorach, stemplować pieczątkami poznając tajniki pracy księgowych.

Dziękujemy Pracownikom Banku Spółdzielczego za atrakcyjne spotkanie, przekazanie wyczerpujących informacji dotyczących działalności banku i pracy bankowców, za otrzymane prezenty, a przede wszystkim za rozwijającą się współpracę z Przedszkolem Miejskim Nr 2.

Grupy V i VI

Grupa VII