Strona główna

Maszeruje Wiosna....

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przywitał nas mało sprzyjającą aurą - mimo tego w piątek 20 marca w naszym przedszkolu panowała prawdziwie wiosenna atmosfera. Tego dnia wszyscy przyszli do przedszkola ubrani na zielono, a dzieci i panie z grupy VII przygotowały przedstawienie teatralne pt. „WIOSNA TUŻ, TUŻ”

Celem przedstawienia było uświadomienie zmian zachodzących w przyrodzie, rozbudzanie zainteresowań przyrodą oraz integrowanie społeczności przedszkolnej.

           Na spektakl zostały zaproszone nie tylko dzieci z naszego przedszkola, ale również rodzice oraz zaprzyjaźnione przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej, Oddziału Przedszkolnego przy Gimnazjum oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1.

           Starszaki bardzo chętnie uczestniczyły w inscenizacji.  Dzieci przebrane za różne postacie: zwierzęta, ogrodniczkę, Wiosnę i Zimę oraz reporterów wspaniale odgrywały na scenie swoje role. Przedstawienie było uzupełnione wesołymi piosenkami i wprowadziło wszystkich zebranych w radosny, wiosenny nastrój.  Po przedstawieniu dzieci udały się nad rzekę z Marzanną-  aby ostatecznie pożegnać zimę.