Strona główna

W szkole podstawowej

13 maja 2015 r. 5- 6 – latki z grupy IV, VI zwiedzały Szkołę Podstawową Nr 1   im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków, a przyszłorocznych uczniów, z warunkami szkolnymi i systemem organizacyjnym obowiązującym w szkole. Dzieci odwiedziły szkolną bibliotekę oraz poznały zasady korzystania z niej.  

Sześciolatki wcielały się w role uczniów, siadając w klasowej ławce. Spotkały tu swoich starszych kolegów, absolwentów naszego przedszkola. Miały możliwość pobawić się w świetlicy szkolnej, specjalnie wyposażonej i dostosowanej dla najmłodszych uczniów, obejrzały układ taneczny w wykonaniu swoich rówieśników. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały naklejki.

Wizyta w szkole podstawowej przekonała naszych przedszkolaków, że przekroczenie progu szkoły nie musi wiązać się z lękiem. Wszystkie dzieci czuły się tu dobrze, ponieważ zostały przyjęte miło i serdecznie.