Zaklęci w teatr

Ten intrygujący tytuł jest hasłem niezwykłego przedsięwzięcia, zrealizowanego w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Jest wiele różnych, ważnych dla miasta inicjatyw, podejmowanych przez wyżej wspomniana placówkę. Ta inicjatywa teatralna dowodzi czynnego uczestnictwa w kulturze oraz aktywizowania mieszkańców naszego miasta. Należałoby sobie tylko życzyć ciągłych działań na niwie kultury, szczególnie tej kierowanej do najmłodszych – podopiecznych przedszkola.

Zaklęci w teatr to inaczej przygotowanie w przedszkolu przedstawienia teatralnego pt. „Kopciuszek”. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, jednak ciekawe jest to, że aktorami tej sztuki byli rodzice dzieci przedszkolnych wraz z jego kadrą. Przedszkolaki mogły oglądać swoich rodziców w zupełnie innych, niecodziennych rolach. Poza wygłaszanymi bezbłędnie kwestiami cieszyła wyśmienita gra aktorska, doskonała scenografia i z humorem dobrana muzyka. Były to zwykłe elementy gry teatralnej, jednak dla najmłodszych stworzyły teatralną magię, przenoszącą ich do świata baśni. Ubawili się tu zaproszeni: Burmistrz Miasta pan Jarosław Siekierko, Przewodniczący Rady Miasta pan Józef Sokolik, Dyrektor Domu Kultury Pani Małgorzata Sałęga oraz oczywiście rodzice i dzieci.

Dzieci, zapatrzone i zanurzone w zupełnie innej rzeczywistości, jak również zaproszeni goście z entuzjazmem odebrali, wystawioną „na deskach” przedszkolnych sztukę. Brawom nie było końca. Wszyscy chcieli zrobić sobie zdjęcie z „aktorami”. Słuszne też były prośby, kierowane do Pani Dyrektor Iwony Mojkowskiej, by zaprezentować ten spektakl jeszcze nie raz i dla dużo szerszej publiczności.