Jeżyk i warkoczyki

Dobrze rozwijające się społeczeństwo wymaga współpracy różnych grup zawodowych. Potrzebne są fabryki, urzędy, potrzebne są firmy, świadczące usługi. To są miejsca, gdzie możemy zadbać o higienę o dobry wygląd swojego ciała

Wizyta w salonie fryzjerskim Selena okazała się dla dzieci z grupy II pouczająca i arcyciekawa. Jest cos z magii w pracy mistrza fryzjerstwa, bo choć fizycznie czujemy dotyk nożyczek i grzebienia, to opadające lekko obcięte włosy, i szybkie ruchy rąk dają wrażenie pewnej tajemnicy. I człowiek rzeczywiście wychodzi stąd odmieniony.

Przedszkolaki doświadczały tajników zawodu – malowały powieki, czesały włosy w, jak to mówiły, „koguta” i „jeżyka” oraz „warkoczyki”, malowały paznokcie. Stałe klientki zakładu w tym samym czasie również, korzystały z usług zakładu - malowały włosy, przycinały je i wykonywały profesjonalne makijaże. Dzieci zobaczyły, jak ważna jest higiena w zawodzie fryzjera i kosmetyczki. Każde dziecko wyszło z salonu pani Iwony Zaręba odmienione i zadowolone.

Wycieczki do zakładów pracy i instytucji są swego rodzaju poradnictwem zawodowym. Forma tego poradnictwa jest ciekawa i zachęcająca do rozmyślania nad swoją karierą zawodową.