Fikoland i inne atrakcje

Dnia 9 czerwca dzieci z grupy VIII postanowiły miło i atrakcyjnie spędzić dzień i wyjechać na wycieczkę autokarową do Białegostoku. W ramach atrakcji przewidziany był pobyt w centrum rozrywki – Fikoland, wizyta w McDonald’s oraz spacer po zoo „Akcent”. Dzieci już od samego rana były niezwykle podekscytowane, a pytanie, które padało z ich ust najczęściej - brzmiało:, „O której wyjeżdżamy?” W końcu nadeszła upragniona godzina i średniaczki z uśmiechem na twarzach wsiadły do autokaru. Przejazd uatrakcyjniały dzieciom - wspólne śpiewanie piosenek oraz rozmowy o czekających tego dnia atrakcjach.

W Fikolandzie dzieci integrowały się we wspólnych zabawach – wspinały się, zjeżdżały do kolorowych kulek, czy też skakały na trampolinach. Po prawie dwugodzinnym szaleństwie podróżujący odwiedziły centrum hamburgerów oraz tzw. szybkiego jedzenia – McDonald’s, który dla niektórych okazał się punktem kulminacyjnym wycieczki. Być może, dlatego, że każde dziecko otrzymało zestaw Happy Meal z kurczaczkami, sokiem, jabłkiem oraz czymś najbardziej oczekiwanym – zabawką.

Najedzeni, nieco zmęczeni, ale nadal w świetnych humorach i gotowi na więcej – przedszkolacy ruszyli do zoo. Spacer zabrał nam około 20 minut, ale okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci mogły podziwiać m.in. świnkę węgierską, bociany, kaczki, daniele, żubry, śmiesznie upierzone kury, czy też niedźwiedzia, który okazał się niezwykle sympatyczny i chętnie pozował do wszystkich zdjęć w przeróżnych pozach.

Po dniu pełnym cudownych wrażeń i emocji trzeba było niestety wracać do przedszkola. Myślę, że każdy z tej wycieczki wyniósł coś dla siebie i ma ochotę na więcej. Zatem w nowym roku szkolnym już, jako starszaki ruszamy na dalszy podbój Polski, już nie tylko Podlasia. A planów i propozycji mamy naprawdę wiele…