Tydzień wycieczek w grupie VIII

Tematyką tygodniową w grupie VIII były zawody kobiet w ramach zbliżającego się Dnia Kobiet.  Dzieciaczki najpierw opowiedziały o zawodach swoich mam, a następnie postanowiły odwiedzić sklepy z różnymi rodzajami artykułów m.in. kwiaciarnię, sklep Partner AGD – RTV, sklep obuwniczy.

W kwiaciarni zwiedzający zapoznali się z wyglądem budynku i jego funkcjonowaniem, różnorodnością wyglądu i nazw kwiatów, poznały ich zapach. Dzieci dowiedziały się także, że w kwiaciarni można kupić zarówno kwiaty cięte, jak też doniczkowe, wieńce, nasiona kwiatów, a także ozdoby – wstążki, celofan czy sizal.

Wizyta w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego pokazała ogromną wiedzę dzieci na temat urządzeń znajdujących się w ich domu – od telewizorów, przez pralki, lodówki do zmywarek czy tabletów. Okazało się, że praktycznie wszystkie sprzęty prezentowane i omawiane przez p. Mariusza Milewskiego dzieciaczki posiadają i pod okiem rodziców potrafią z nich korzystać.

Sklep obuwniczy zainteresował szczególnie panie z młodego pokolenia, które z ogromną radością oglądały kolejne pary pantofli, balerinek czy szpilek. Dla każdego znalazło się tam coś ładnego, co wpadało w oko.

Celem tych wycieczek było zaznajomienie dzieci z różnymi zawodami, ich atrybutami. W czasie wycieczek łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, wyzwalająca serdeczność i koleżeńskość. Dzieci chętnie pomagają sobie, dzielą się tym, co posiadają. Każda wycieczka to otwieranie okna na świat, przygotowanie do samodzielnych wypraw w celu zaspokojenia swojej ciekawości, to wdrażanie do aktywności zwanej krajoznawstwem. Zatem otwierajmy te okna dzieciom jak najczęściej!