WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM

Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych, zapoznanie się z codzienną pracą strażaka, wiedza na temat zachowania się w sytuacji zagrożenia pożaru i do kogo zwrócić się o pomoc to cele podstawy programowej, które dzieci muszą poznać. Aby zrealizować te cele przedszkolacy z grupy IV i VII 29 maja 2015 r. wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem.

Dzięki życzliwości strażaków dzieci mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy, a także jak wyglądają stroje, które zakładają strażacy wyjeżdżając do akcji. Dzieci miały możliwość obejrzenia pokazu możliwości wozu strażackiego z drabiną i koszem, który sięga na wysokość ósmego piętra.

Niebywałą atrakcją dla przedszkolaków była możliwość przymierzenia hełmu strażaka, przebywanie w wozie strażackim oraz próba gaszenia "fikcyjnego" pożaru. Dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia, utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.

Na koniec spotkania strażacy zaprezentowali nam jak szybko i sprawnie wyruszają do akcji - zjeżdżając po specjalnej rurze. Wycieczka bardzo wszystkim się podobała. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka.

Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a nie jedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Składamy serdeczne podziękowania Strażakom z KPPSP w Wysokiem Mazowieckiem za bardzo obrazowe zapoznanie przedszkolaków z zawodem strażaka!