Piękno i zdrowie w szklarni

Zbliżają się wakacje jednak przedszkolaki nie odpoczywają uczą się do ostatnich minut. 25.06 2015r. dzieci z grupy V wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa Państwa Rzymskich. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w bliższym i dalszym otoczeniu przedszkola. Dzieci odwiedziły szklarnie gdzie dowiedziały się na czym polega praca ogrodnika i w jaki sposób pielęgnować rośliny, by pięknie rosły.

Poznały nazwy różnych kwiatów, róże oczywiście rozpoznały szybko same. Dłużej stały w szklarni nad małymi roślinkami i zastanawiały się jakie tu rosną kwiaty. Pani Rzymska opowiedziała dzieciom o goździkach - kwiatach dobrze znanych starszym pokoleniom. Dzieci poznały również podstawy budowy anatomicznej kwiatów oraz warunki wzrostu rośliny.

Następnie Pani Emilka zabrała dzieci na „truskawkowe pole” gdzie dzieci samodzielnie zbierały truskawki. Dowiedziały się jak trudna jest to praca. Zmęczone dzieci powracające z pola truskawek oglądały rosnące na zagonach buraki, marchew, szpinak, szczypior, kapustę, krzaki agrestu, porzeczek, malin, drzewa owocowe które mogły dotknąć, powąchać a nie oglądać w książkach i na ilustracjach. Słuchały z uwagą Pani Rzymskiej która powiedziała dzieciom że  żeby zebrać plony trzeba o rośliny dbać, pielęgnować je. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz duże bukiety świeżych kwiatów dla swoich Mam i Wychowawców.