"Bal Pasiastych" – czyli przedszkolak umie dobrze się bawić

W Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem już po raz trzeci 12 lutego 2013 roku odbył się Basiowy Bal Pasiastych. Basia ma pięć lat i tak jak zaproszeni goście chodzi do przedszkola. Ma też swoją rodzinę i mnóstwo codziennych przeżyć, jak każde dziecko. O jej przygodach można przeczytać w serii ciekawych książeczek. Tekst do serii Basia napisała Zofia Stanecka - autorka popularnych książek dla dzieci, ilustracje przygotowała Marianna Oklejak - wybitna ilustratorka młodego pokolenia.

Sympatycy i przyjaciele spotykają się na Basiowych Balach Pasiastych. W naszym przedszkolu również został zorganizowany taki bal. Dlaczego pasiastych? Otóż Basia bardzo lubi ten wzór i najczęściej chodzi ubrana w takie właśnie, pasiaste sukienki i bluzeczki. Nosi pasiaste ubrania o każdej porze roku. Na imprezie wszyscy też byli ubrani w paski. Wspólnie wszystkie grupy spotkały się na udekorowanym wcześniej holu przedszkolnym. Odbyły się tam najciekawsze zabawy – taneczne i integracyjne - Basiowe tańce-łamańce. Przedszkolaki były rewelacyjnie przygotowane i do każdego zadania podeszły profesjonalnie, ich uśmiechy na buziach i zachwycone oczka mówiły wszystko. Chętnie brały udział w zaplanowanych konkursach. Basiowy Bal Pasiastych został poprowadzony przez Dorotę Zawistowską.

Pasiasty bal zakończył się wręczeniem każdemu uczestnikowi słodkiego upominku.