Zabawy z rodzicami

26 maja i 23 czerwca to daty znane zarówno starszemu, jak i temu nieco młodszemu pokoleniu. Mowa oczywiście o Dniu Mamy oraz Dniu Taty. Dzieci z grupy VIII postanowiły połączyć te dni i pobawić się wspólnie ze swoimi rodzicami mile spędzając czas. Tego typu spotkania służą lepszemu poznaniu się rodziców i dzieci, a przede wszystkim integracji środowiska przedszkolnego z rodzinnym.

Spotkanie obfitowało w różnego typu zabawy, konkurencje i quizy m.in. zadaniem dzieci było z zasłoniętymi oczami rozpoznanie swoich mam po dotyku dłoni, czy też wspólny taniec na gazecie. Wizycie rodziców w przedszkolu towarzyszyła muzyka oraz słodki poczęstunek. Dzieciom chyba jednak najbardziej podobało się losowanie przedmiotów z zaczarowanego worka, które mogły zatrzymać dla siebie: batoniki, skakanki, notesy, kredki czy też odblaski.

Punktem kulminacyjnym spotkania, na który niecierpliwie czekali zaproszeni goście, niewątpliwie był krótki montaż słowno – muzyczny w wykonaniu dzieci z dedykacją dla ich kochanych rodziców. Dzień w przedszkolu zakończył się gromkimi brawami oraz buziakami, które były największą nagrodą dla obu stron. Oby więcej tego typu przedsięwzięć, oczywiście z tak aktywnym udziałem rodziców.