Z wizytą u strażaków

24 września czterolatki z grupy VIII pod opieką pań wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, której celem było poznanie znaczenia i charakteru pracy strażaka oraz opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia. Po przybyciu na miejsce z serdecznym uśmiechem i życzliwością przedszkolaków przywitali strażacy.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia, utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.Przedszkolaki obejrzały pomieszczenie, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach, zwiedziły cały budynek, zapoznały się z jego wyposażeniem. Dużo radości sprawił wszystkim pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Kolejną atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej.Dzieci miały również okazję uczestniczyć w pozorowanym  alarmie i na własne oczy przekonać się o sprawności strażaków. Każdy chętny przedszkolak mógł posiedzieć w kabinie samochodu strażackiego. Najodważniejsi mogli skorzystać z podnośnika i wznieść się w górę, co wzbudziło najwięcej emocji. Dzieci miały również możliwość podania wody z węża strażackiego, a dzięki temu mogły zaobserwować zjawisko powstawania tęczy.

Wracając do przedszkola, dzieci opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”, z nadzieją, że jeszcze nie raz, odwiedzą strażaków.

Składamy serdeczne podziękowania Panom strażakom, będącym w tym dniu na służbie za pełną profesjonalizmu prelekcję, wyrozumiałość i cierpliwość.