Strona główna

„Autochodzik” i SpangeBob w naszym przedszkolu

              30 września 2015 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grup II, IV i VIII. Przedszkolaki dowiedziały się od policjantów, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, na której występują w rolach pieszego, pasażera czy rowerzysty.

Funkcjonariusze, by lepiej dotrzeć do dzieci, posłużyli się interaktywnymi prezentacjami ze SpongeBobem, który jest postacią z kreskówki dla dzieci i bohaterem ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. To właśnie SpongeBob uczył dzieci bezpiecznych zachowań na rowerze i w foteliku samochodowym, a także tego, jak zachować się na drodze, będąc pieszym. Dla prowadzących sporym zaskoczeniem była duża wiedza dzieci o bezpiecznych zachowaniach na drodze. W trakcie spotkania wykorzystany został także zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który sfinansowany został w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy. W czasie ćwiczeń praktycznych pod okiem fachowców dzieci wzbogaciły wiedzę i utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu dzieląc się spostrzeżeniami i doświadczeniami, chętnie zadawały pytania i wcielały się w rolę pieszego, prowadzącego pojazd i kierującego ruchem ulicznym. Dzięki takim spotkaniom na pewno dzieci nie będą obawiały się spotkań z funkcjonariuszami. Policjant będzie kojarzył się im, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji możemy zwrócić się o pomoc.

          Bardzo dziękujemy policjantom za wspaniałą lekcję bezpieczeństwa, zaangażowanie, poświęcony czas, życzliwość i okazane serce w spotkaniu z przedszkolakami.