Bezpieczeństwo ważna rzecz

Już od najmłodszych lat dzieci z naszego przedszkola poznają zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku, znają wygląd i znaczenie kilku ważnych znaków drogowych, takich jak: przejście dla pieszych, droga wyłącznie dla rowerów, uwaga dzieci.

Wycieczka rozpoczęła cykl działań z zakresu bezpieczeństwa i edukacji komunikacyjnej. Zgodnie z  tematami zajęć dzieci z grupy IV 21 września wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Dzieci obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim  uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji. Uzyskaną od pani wiedzę dzieci wprowadziły  w czyn- przechodziły przez różne przejścia dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziły. Obserwowały też sporo znaków drogowych i próbowały odszyfrować ich znaczenie. Wielu dzieciom doskonale się to udawało. Kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali aż przedszkolaki przejdą przez przejście dla pieszych. Podczas naszej wycieczki mogliśmy również utrwalić zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną. Szczęśliwe i zadowolone z siebie dzieci wróciły bezpiecznie do przedszkola.