Policja od „zaplecza”

Poniedziałek 21 września był pracowitym dniem dla wysokomazowieckich stróżów prawa. Oprócz wykonywania codziennych obowiązków gościli w swojej komendzie bardzo ciekawskie starszaki z grupy V i VII.

Dzieci miały doskonałą okazję przyjrzeć się codziennej służbie policjantów różnych wydziałów oraz zobaczyć, jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze. Nasi milusińscy zajrzeli do celi dla aresztantów, odwiedzili salę odpraw i dowiedzieli się, na czym polega praca na stanowisku dyżurnego Policji.

Funkcjonariusze z małymi gośćmi rozmawiali o bezpieczeństwie w domu i na ulicy, a także instruowali jak unikać różnego rodzaju zagrożeń w codziennym życiu. Najfajniejsza jednak okazała się zabawa z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, dzięki któremu dzieci w bardzo atrakcyjny sposób utrwaliły podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Nauka poprzez zabawę kształtuje wyobraźnię, pobudza myślenie, rozbudza aktywność dzieci a przede wszystkim na bardzo długo pozostaje w pamięci.

Przedszkolaki otrzymały od funkcjonariuszy Policji w prezencie odblaski i obiecały, że będą je nosić, aby być bezpiecznymi i dobrze widocznymi uczestnikami ruchu drogowego.

Już przedszkolak wie, że odblask codziennie nosi się!