Dary z jesiennego sadu

Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zrozumiem.

W ramach realizacji tematu „Jesień w sadzie” dzieci z grupy VI wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu owocowo – warzywnego. Po drodze starszaki oglądały i nazywały drzewa i krzewy owocowe oraz owoce z tych drzew.  Celem wycieczki było utrwalenie oraz poznanie nazw owoców oraz ich zakup do wykonania soku.

Pani ekspedientka chętnie prezentowała obecnym granaty, kiwi, morele czy mandarynki, a dzieci nazywały pokazywane dary natury, określały ich kształt, smak oraz kolor, następnie zadawały pytania. Kolejnego dnia dzieci z wykorzystaniem sokowirówki wykonały z zakupionych owoców pyszne soki, które następnie chętnie degustowały. Z całą pewnością były to ciekawe i pouczające zajęcia.