Być strażakiem – to jest sztuka

Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów podstawy programowej, które dzieci muszą poznać. Dziecko  powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Aby zrealizować te cele 30 września grupa VI wybrała  się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Dzieci zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu ciekawych informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały, którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Podczas rozmowy o bezpieczeństwie z pracownikami straży, przedszkolaki utrwaliły sobie numer ratunkowy straży pożarnej – 998 oraz numer alarmowy – 112. Dzieci obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło chyba wsiadanie do wozu strażackiego, przymierzanie kasków ochronnych oraz symulacja gaszenia pożaru. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód jest bardzo niebezpieczny, wymaga nie lada odwagi, ale mimo to bardzo im się podoba, a niejeden chłopak w przyszłości chciałby zostać strażakiem.