Jesień – jakie dary w koszu niesie?

O tym, że już przyszła do nas jesień można poznać m.in. po spadających, kolorowych liściach, zbiorach owoców i warzyw oraz po tym, że niestety dni są coraz krótsze, a wieczory i noce coraz dłuższe. Kiedy dzieci z grupy VI wyszły po śniadaniu z łazienki zastały salę w nieporządku, ponieważ wszędzie porozrzucane były liście i owoce z różnych drzew. Na twarzach starszaków malowało się zdziwienie oraz na usta nasuwało się pytanie „skąd to wszystko?, kto tak nabałaganił?”

Odpowiedź okazała się jedna – na pewno odwiedziła nas Pani Jesień, która powierzyła dzieciom zadanie, by przyporządkowały liście i owoce do właściwych plansz leżących na dywanie. Starszaki musiały wykazać się wysokim poziomem wiedzy na temat jarzębiny, dębu, klonu czy kasztanowca. Okazało się jednak, że dzieciaki doskonale poradziły sobie z konkurencją i podczas trwania piosenki o kasztankach sala stała się nie do poznania – czysta i uporządkowana, czyli zadanie zostało w pełni poprawnie wykonane.

Następnie dzieciaczki odwiedziły park miejski, w którym szukały skarbów jesieni do grupowego kącika przyrody. Znalezione kasztany, orzechy, szyszki czy liście kasztanowca powędrowały razem z poszukiwaczami do przedszkola. Dzieci zagospodarowały materiałem przyrodniczym kącik przyrodniczy, który teraz już nie świeci pustkami, ale lśni darami naszej PANI JESIENI, która na pewno jest dumna z małych odkrywców otaczającej przyrody.