Pani krawcowa z wizytą u starszaków

Dobry fach w ręku to skarb, a dobra krawcowa to dziś artystka. W związku z realizacją w grupie starszaków programu edukacji regionalnej „Wysokie Mazowieckie – moja mała Ojczyzna” oraz by móc pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej do grupy VI została zaproszona pani krawcowa – Bożena Nowacka. Opowiedziała ona o tajnikach swojej pracy – szyciu na maszynie, przyszywaniu guzików do ubrań, naszywaniu łat czy wszywaniu zamków.

Dzieci miały możliwość obejrzenia różnych rodzajów nożyczek krawieckich, materiałów, guzików, nici, igieł czy też naparstka. Pani Bożena każdemu chętnemu przedszkolakowi pobrała centymetrem miarę do uszycia sukienki, spódniczki czy też spodni. Chętne dzieci mogły zadawać pytania, a pani krawcowa chętnie opowiadała, czym dokładnie się zajmuje oraz które części garderoby szyje się najdłużej. Starszaki dowiedziały się, że pani Bożena szyje ubrania nie tylko dla osób dorosłych, ale również dla dzieci, lalek czy misiów. W podziękowaniu za ciekawą lekcję dzieci wręczyły gościowi piękne, kolorowe, samodzielnie wykonane podziękowanie oraz życzyły sukcesów oraz satysfakcji z wykonywania swojej pracy.