Gdy nasze panie wchodzą do przedszkola,

Robi się jaśniej, milej i ładniej.

Ustają kłótnie, krzyki, hałasy,

Kiedy spojrzenie ich na nas padnie.”

14 października obchodzony jest w całej Polsce dzień Edukacji Narodowej, czyli wszystkich pracowników oświaty – nauczycieli, administracji, pracowników obsługi. Również w naszym przedszkolu postanowiliśmy uczcić święto tych, którym zawdzięczamy wychowanie i nauczanie, ponieważ zgodnie ze słowami piosenki „przedszkole domem drugim jest”. Rodzina oczywiście jest fundamentem edukacji, jednakże przedszkole w dużym stopniu w tym pomaga.

W tym roku grupa VI - najstarsze przedszkolaki przygotowały dla wszystkich zaproszonych i przybyłych gości montaż słowno – muzyczny. Z ust dzieci nie zabrakło podziękowań pod kierunkiem pań oraz pana Stasia (jedynego pana pracującego w naszej placówce), gdzie zgodnie z wierszykami wszyscy są istnymi cudami natury. Na uroczystości nie zabrakło naszej pani dyrektor, pana Burmistrza Miasta – Jarosława Siekierko, p. Stanisława Chmielewskiego – Przewodniczącego Komisji Kultury i Oświaty, p. Agaty Wiśniewskiej – Przewodniczącej Rady Rodziców oraz pań emerytek. Wzruszenie było widoczne na wielu twarzach, szczególnie u pań, które zakończyły już pracę w naszej placówce. Niejednej osobie łza zakręciła się w oku pod wpływem ciepłych słów płynących pod adresem pracowników przedszkola. Po wystąpieniu dzieci nadszedł czas na przemówienia pani dyrektor i zaproszonych gości, którzy podziękowali za wspaniałą i owocną pracę, jednocześnie życząc cierpliwości, wytrwałości i pracy pełnej satysfakcji. Na koniec wszyscy udali się na słodki poczęstunek i mieli doskonałą okazję na wymianę doświadczeń i opinii na temat naszej ciężkiej pracy, która ma odzwierciedlenie w codziennym uśmiechu dzieci i rodziców. I chyba właśnie to jest motywacją dla nas do dalszego działania.