Pyszne i zdrowe kanapki w przedszkolu

W związku z realizacją w naszym przedszkolu tematu tygodniowego „Dbamy o nasze zdrowie”- dzieci z grupy VI wykonali zdrowe kanapki.

Działania poprzedziła pogadanka na temat zdrowego odżywiania się. Dzieci razem z Panią przygotowały piramidę zdrowia. Dowiedziały się,  jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym oraz dlaczego musimy się zdrowo odżywiać. Starszaki poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe.

Starszaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie drugie śniadanie. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.

Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.