Zajęcia dla rodziców w grupie VI

30 listopada odbyły się otwarte zajęcia dydaktyczne dla rodziców dzieci z grupy VI oraz nauczycieli pt.: „Jesienne zwyczaje zwierząt”. Głównymi celami było: kształtowanie umiejętności liczenia w zakresie 7 w aspekcie głównym i porządkowym, analiza i synteza wyrazów, poznanie zwyczajów zwierząt. Zaproszeni rodzice mieli możliwość zaobserwowania swoich pociech podczas typowych zajęć dydaktycznych w przedszkolu.

Podstawą tego typu zajęć jest aktywność dzieci, które miały do rozwiązania zagadki słowne oraz obrazkowe dotyczące zwierząt, dopasowywanie podpisów do obrazków, zdań, czy układanie zdań z wyrazów, a także wskazywanie głoski w nagłosie i wygłosie oraz głoskowanie poszczególnych wyrazów. Wielu dzieciom prezentowane zadania okazały się błahostką i w mig podawały poprawną odpowiedź. Nie zabrakło również liczenia, rozpoznawania poszczególnych drzew, ich owoców oraz tańca z tasiemkami przy muzyce albo też pracy w grupach.

Po zajęciu odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym zostały przedstawione wyniki diagnozy wstępnej dzieci oraz została wyświetlona prezentacja na temat agresji oraz sposobów jej zapobiegania. Rodzice zadowoleni z wyników swoich pociech oraz aktywności dzieciaczków na zajęciach z uśmiechem na ustach rozeszli się do domów, a dzieci zasłużenie za piękną pracę podczas zajęć otrzymali skromne upominki oraz w nagrodę mogły pobawić się ulubionymi zabawkami.