Konkurs wokalny kolęd i pastorałek

Już dawno temu Jerzy Stuhr „śpiewał”: „śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi”. W myśl tych słów chętne dzieci z poszczególnych grup w naszym przedszkolu wzięły udział w konkursie wokalnym kolęd i pastorałek, by wyłonić reprezentanta do konkursu powiatowego organizowanego przez Przedszkole Miejskie Nr 1.

Okazało się, że jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ dzieci prezentowały wysoki poziom i ciężko było wyłonić tylko jednego zwycięzcę z każdej kategorii wiekowej. Niektórzy uczestnicy musieli prezentować się dwa razy, by komisja sędziowska nabrała pewności odnośnie swoich wyborów i by ogłosiła sprawiedliwy werdykt. Szczególnie lubianą przez dzieci kolędą okazała się: „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a pastorałką wiodącą prym „Bosy pastuszek”. Po burzliwych naradach jury ogłosiła wyniki: I miejsce w kategorii 3-latków zajęła Michalina Prużanin (gr. I), 4-latków – Kamila Dąbrowska (gr. VI), 5-latków – Wiktoria Czaja (gr. V) i 6-latków – Izabela Kalinowska (gr. VI). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Gratulujemy wszystkim młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów.