Wysyłamy listy – wycieczka do Urzędu Pocztowego

W ramach realizacji tematów związanych z wysyłaniem listów dzieci z grupy IX ( 3 latki) wybrały się na wycieczkę do pobliskiego Urzędu Pocztowego, aby zapoznać się z tą instytucją i przyjrzeć się jej z bliska.

Pani pracująca w Urzędzie przywitała nas i zaprosiła do obejrzenia poszczególnych pomieszczeń. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, mogły zaobserwować pracę urzędników pocztowych i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Najpierw przedszkolaki zwiedziły hol, dowiedziały się, że znajdują się tam okienka pocztowe, przy których obsługuje się klientów. Następnie odwiedziły inne pomieszczenia m.in. sortownie, w której segreguje się listy, tak by mogły dotrzeć w różne regiony Polski, a nawet świata. Dzieci poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty. Dowiedziały się także, w jaki sposób segreguje się paczki oraz co, oprócz znaczków można tu kupić. Miały okazję poznać, drogę listu, od nadawcy do adresata. Mali wycieczkowicze zobaczyli także jak przygotowuje się do pracy Pan listonosz i dowiedzieli się, na czym dokładnie polega jego praca.

Wycieczka była ogromnym przeżyciem dla przedszkolaków, ponieważ nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo. Teraz na temat pracy Urzędu Pocztowego dzieci wiedzą już prawie wszystko.

Serdecznie dziękujemy za życzliwość oraz za poświęcony nam czas.