Z techniką bez tajemnic

Urządzenia elektryczne są częścią naszego życia. Nikt dzisiaj nie potrafi się bez nie obejść. Obsługa tych urządzeń to ważny element społecznego życia. Wiedzą o tym również przedszkolaki grupy V, którzy wyruszyły na wycieczkę do sklepu Partner RTV AGD, by rozwijać swoją techniczną wiedzę.

Oprowadzający po sklepie p. A. Kozłowski ciekawie opowiadał o asortymencie, którym dysponuje sklep. Dzieci poznały ważne szczegóły użytkowania urządzeń, znanych im z własnych domów. Dowiedziały się, jak należy postępować, aby sprzęt elektryczny i elektroniczny pracował dla nas jak najdłużej. Ważnym punktem tej, przekazywanej dzieciom wiedzy, było bezpieczne używanie sprzętu elektrycznego.

Chłopcy oczywiście najdłużej przyglądali się komputerom, tabletom i telewizorom, dziewczynki innymi ważnymi w codziennym życiu urządzeniami takimi jak: suszarki do włosów, prostownice i różnego rodzaju sprzęty kuchenne.

Po prezentacji urządzeń pracownicy sklepu długo i cierpliwie odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania, które niejednokrotnie zaskoczyły, zaznajomionych doskonale z nowinkami technicznymi, gospodarzy lokalu.