Strona główna

Zdrowy bezpieczny przedszkolak

bezpieczeństwo19 marca 2013r w naszym przedszkolu odbył się III Powiatowy Konkurs wiedzy o zdrowiu i bezpieczeństwie pod hasłem „Zdrowy, bezpieczny przedszkolak". W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn reprezentujących sześciolatki z: Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Wysokiem Mazowieckiem, z Oddziału Przedszkolnego przy Gimnazjum z Wysokiem Mazowieckiem, Gminnego Przedszkola w Czyżewie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych oraz z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

 

 

Wśród przybyłych gości obecni byli: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem: specjalista do spraw prewencji Pani Bożena Bucińska,  sierż. sztab. Robert Sutkowski, przedstawiciel Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem st. kapt. Adam Frankowski, kierownik żywienia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wysokiem Mazowieckiem Pani Zofia Sokolik, dr Marcin Leoniak oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Czarniecka, którzy zasiadali w jury. Ideą konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej, zdrowego stylu życia oraz    bezpieczeństwa.                                                           

Przedszkolaki w trakcie rożnego rodzaju konkurencji wykazały się duża znajomością zasad bezpieczeństwa i zdrowia. Wiedziały, że nie można rozmawiać z obcymi, nie zaczepia się bezpańskich zwierząt, przechodzi się na drugą stronę jezdni po pasach, a gdy jest ciemno na dworze nosi się elementy odblaskowe. Wiedziały co trzeba robić, aby dbać o zdrowie. Każda drużyna biorąca udział w konkursie miała też możliwość zaprezentowania swojej wiedzy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa i zdrowia w formie krótkich scenek dramowych. Ogromnym zainteresowaniem zarówno osób kibicujących jak i biorących udział w rywalizacji cieszyła się konkurencja pt. "robimy zdrowe kanapki", podczas której dzieci wykazały się zdolnościami kulinarnymi i wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Odpowiedzi dzieci były analizowane i oceniane przez jury.                                                                                  

Spotkanie zakończyło się wręczeniem dla wszystkich zespołów pamiątkowych dyplomów statuetek, medali i nagród rzeczowych ufundowanych przez Państwa Halinę i Grzegorza Szymańskich oraz  Mariolę i Bogumiła Murawskich.  Gościom za przybycie i prezenty zostały wręczone podziękowania. 

Na zakończenie na dzieci czekał smaczny poczęstunek, ufundowany przez Państwa Anetę i Pawła Stypułkowskich oraz Spółdzielnię Mleczarską Mlekovitę. Konkurs przebiegał w atmosferze radości i dał dzieciom wiele satysfakcji ze zdobytych nagród.