Strona główna

„Tęczowy pląs” – czyli I przedszkolny konkurs taneczny w naszym przedszkolu.

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs taneczny „Tęczowy pląs”, w którym udział wzięły wszystkie przedszkolaki z „Tęczowej Dwójeczki” czyli około 260 dzieci. Każda grupa zaprezentowała układ choreograficzny do znanych i lubianych utworów nowoczesnych. Konkurs został zorganizowany w naszym przedszkolu po raz pierwszy, dlatego każdy był bardzo ciekawy jego przebiegu.

Ocenie podlegało m. in.: technika taneczna, dobór muzyki oraz repertuaru, stosowanie różnych form tanecznych, synchronizacja, opracowanie choreograficzne, dobór strojów i rekwizytów, muzykalność, ogólne wrażenie artystyczne. Oceniali profesjonalnym okiem: Renata Jaroszewicz- nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Wys. Maz, Katarzyna Matuszewska – nauczycielka muzyki w  Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Wys. Maz. i  Grzegorz Ostrowski – nauczyciel w Gimnazjum im. M. Kopernika w Wys. Maz. Jury miało przed sobą niełatwe zadanie. W konkursie rywalizowały grupy na poszczególnych szczeblach wiekowych w kategoriach: 3-latki, 4-latki i 5-latki.

Wyniki konkursu:

I kategoria – 3 latki

I miejsce – grupa IX – opiekun B. Jaworowska, S. Musiejuk

II miejsce – grupa I – opiekun M. Niemyjska, A. Faszczewska

III miejsce – grupa III – opiekun E. Kolińska, R. Brzozowska

II kategoria – 4 latki

I miejsce – grupa II – opiekun K. Prużanin, M. Grodzka. S. Musiejuk

II miejsce – grupa VIII – opiekun U. Tymińska, I. Mojkowska, A. Tymińska

III miejsce – grupa IV – opiekun E. Modzelewska, R. Brzozowska, A. Sołoniewicz, B. Dąbrowska, M. Brzóska

III kategoria – 5 latki

I miejsce – grupa VI – opiekun I. Fiedorczuk, M. Grodzka, B. Mojkowska, U. Skawska – Dąbrowska, A. Sołoniewicz

II miejsce – grupa V – opiekun M. Goroszkiewicz, A. Faszczewska, A. Sołoniewicz, J. Zawistowska

III miejsce – grupa VII – opiekun D. Zawistowska, A. Tymińska, A. Sołoniewicz

       Wszystkie  zespoły taneczne, biorące udział w konkursie wykazały się kreatywnością i doskonałym wyczuciem rytmu. Jednymi słowy, spisały się na medal!!! Dla wszystkich uczestników serdeczne gratulacje. Zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu.