Strona główna

Dzień Ziemi 2016

"Drodzy Ziemianie, czy wiecie,

że jeśli śmiecić nie przestaniecie,

 niedługo sami w tych śmieciach utoniecie"

    Świat dookoła nas bardzo się zmienia. Coraz mniej jest uroczych miejsc i zielonych placów niedotkniętych niszczycielską działalnością człowieka. Żeby chronić przyrodę trzeba nie tylko o tym mówić, ale i działać. Aby zmienić nastawienie człowieka do środowiska trzeba zacząć już od najmłodszych dzieci. Bowiem prawdziwe jest ludowe porzekadło:, „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.”

 Zgodne z tradycją naszego przedszkola 22 kwietnia obchodziliśmy "Dzień Ziemi". Z tej okazji cała społeczność przedszkolna przyszła ubrana na zielono na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta, zdrowa i zielona. Przedszkolaki obejrzały widowisko pt. "Ziemia wyspa zielona” w wykonaniu grupy VII. Występ małych artystów bardzo się wszystkim podobał, czego świadectwem była cisza i skupienie w trakcie oglądania, i gromkie brawa na koniec. Po przedstawieniu przedszkolaki wzięły udział w kwizie ekologicznym. Chętnych do udzielania odpowiedzi nie brakowało. Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą ekologiczną na wysokim poziomie. Nie obce im były takie określenia jak: segregacja śmieci,recykling, postawa ekologiczna.  Nawet 3-latki wiedziały, w jaki sposób mogą troszczyć się o naszą planetę, aby była czysta i zdrowa. Zwieńczeniem uroczystości było złożenie przez wszystkich przedszkolaków uroczystego ślubowania "Przyjaciela przyrody". 

Właśnie poprzez takie działania dzieci, a przez nich i dorośli uczą się postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata.