Spotkanie z malarzem

W Tęczowej Dwójeczce czas mija nam ciepło, radośnie a przede wszystkim twórczo.  Ostatnio odwiedził nas artysta, malarz, Pan Mateusz Leoniak, który przeprowadził warsztaty malarskie z dziećmi. Na samym początku dzieci z zaciekawieniem obejrzały wystawę prac. Po wnikliwym zapoznaniu się z obrazami artysty, przyszła pora na wywiad z malarzem. Przedszkolaki zasypały Pana Mateusza pytaniami oraz z uwagą słuchały jego odpowiedzi. Zaproszony gość zademonstrował dzieciom jak namalować farbami wiosenne drzewo, kwiaty, ulubione zwierzątko- psa oraz łódź na morzu.

Dowiedziały się o powstawaniu kolorów, wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcia plastyczne. Kiedy pokaz dobiegł końca, dzieci zainspirowane twórczością Pana Mateusza chwyciły ochoczo za farby i pędzle, postanowiły wykorzystać swoje umiejętności zdobyte podczas spotkania i namalowały własne obrazy. Gość udzielał im cennych wskazówek, a dzieci wyczarowywały swoje piękne dzieła. Spotkanie mijało w ciepłej i radosnej atmosferze, a każde dziecko miało możliwość poczuć się prawdziwym artystą

Spotkania z ludźmi związanymi ze sztuką kształtują i rozwijają wrażliwość dzieci na piękno natury, pobudzają i rozwijają umiejętność wypowiadania się i wyrażania własnych doznań za pomocą linii, plamy, barwy i kształtu. Pozwalają na wszechstronny i harmonijny rozwój możliwości twórczych dzieci. Jak doskonale wiemy, dziecko najlepiej zapamiętuje i uczy się w konkretnym działaniu. Na koniec wszystkie przedszkolaki pięknie podziękowały za wspaniałą lekcję i nie mogą doczekać się kolejnej.