Starszaki w Straży Pożarnej

W czwartek 12 maja dzieci z grupy VI i VII wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru ich pracy, zapoznanie z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

Po przybyciu przedszkolaków na miejsce serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitał ich strażak, który chętnie opowiadał dzieciom o swojej pracy. Pan Radosław Dąbrowski przypomniał również numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 oraz numer alarmowy 112. W garażach dzieci z pomocą strażaków mogły przymierzyć hełm, ubranie, a także mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy i polewać wodą z węża strażackiego. Z wielkim zachwytem przedszkolaki patrzyły na zjazd „gospodarzy” po rurze do akcji ratunkowej. Dzieci obejrzały również pokaz możliwości wozu strażackiego z drabiną i koszem, w którym miały okazję wzbić się ponad ziemię, co sprawiło naszym przedszkolakom największą frajdę.

Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, a z ust niejednego chłopca padły słowa; ,,Jak dorosnę zostanę strażakiem!”.