Dzielni Strażacy

11 maja 2016 r. dzieci z grupy IX miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem.

Dzieci mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o akcjach ratowniczo - gaśniczych. Miały możliwość wejścia do wozu strażackiego, przymierzenia hełmu strażaka, dodatkowo każdy mógł potrzymać wąż strażacki.

Na koniec spotkania strażacy zaprezentowali jak szybko i sprawnie wyruszają do akcji - zjeżdżając po specjalnej rurze. Wycieczka bardzo wszystkim się podobała. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka.

Niech tak zdobyta wiedza zachowa się jak najdłużej w pamięci przedszkolaków.

To była wspaniała wycieczka!

Składamy serdeczne podziękowania Strażakom z KPPSP w Wysokiem Mazowieckiem za bardzo obrazowe zapoznanie przedszkolaków z zawodem strażaka!