Strona główna

W krainie pieczonego ziemniaka

„Święto dziś ziemniaka mamy tak, więc wszystkich zapraszamy.

Do kółeczka w pląsy, tany, niech zjednoczą się tu wszyscy

I niech mają dziarskie miny uśmiech, humor i zabawa,

To jest dzisiaj najważniejsza sprawa”.

Dnia 21.IX.2012r. z inicjatywy Rodziców odbył się Piknik Rodzinny „ W KRAINIE PIECZONEGO ZIEMNIAKA”, w którym uczestniczyły dzieci grupy VII z Przedszkola Miejskiego Nr 2 wraz ze swymi rodzicami i rodzeństwem. Honorowym gościem rodzinnego spotkania była p. dyrektor Iwona Mojkowska.

 

 

Podczas spotkania dzieci poznały historię ziemniaka oraz tradycje związane z wykopkami poparte ilustracjami i rekwizytami zgromadzonymi na ten temat, poznały potrawy z ziemniaków. Poszerzyły wiedzę na temat ziemniaków, ich cech i przeznaczenia poprzez oglądanie, recytowanie, wysłuchiwanie informacji oraz praktyczne działanie.

Nie zabrakło również pytań konkursowych skierowanych dla rodziców p.t. ,,Wykopki dawniej i dziś”, gdzie rodzice wykazali się bardzo wysoką wiedzą. Dla licznie zebranych Rodzin przygotowano konkurencje sportowe i zabawy: ,,Zbieranie ziemniaków”, Sadzenie ziemniaków”, „Transporter ziemniaków”, ,,Gorący kartofelek”, „Najdłuższa obierka”, „Kto szybciej”, „Rzuty ziemniakami do celu”, „Slalom z ziemniakami”, gdzie bardzo widoczne było znaczenie uczestnictwa, wysiłku i satysfakcji bardziej niż zwycięstwa. Dzieci wraz z rodzicami tworzyły Ziemniaczane Cudaki – Kartoflaki z ziemniaków, korzystając z materiałów zgromadzonych w „skrzyni skarbów”(koraliki, guziki, pinezki, patyki, wykałaczki, włóczkę, tkaniny, tasiemki, koronki, sznurek, taśmę samoprzylepną, sosnowe igły, liście, jarzębinę, bibułę, folię przylepną, plastelinę itp.). Rodziny wykazały się olbrzymią pomysłowością oraz twórczym działaniem.      

Po tak wielkim wysiłku odbyła się ziemniaczana uczta przy ognisku- degustacja pieczonych ziemniaków i innych potraw przygotowanych przez rodziców. To była naprawdę wspaniała zabawa poparta miłą atmosferą. Rodzice nawiązali życzliwe kontakty między sobą i dziećmi.  

Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za wspaniałą zabawę oraz integrowanie się ze środowiskiem przedszkolnym.