Strona główna

„Tęczowa Dwójeczka” – podsumowanie występów zespołu tanecznego Przedszkola Miejskiego nr 2

Rok szkolny 2015/2016 obfitował w szereg występów tanecznego zespołu „Tęczowa Dwójeczka”. Sezon promocji naszego przedszkola rozpoczęliśmy od pokazu tańca na konkursie powiatowym organizowanym w naszej placówce„Bezpieczny i zdrowy przedszkolak”. Następnie zostaliśmy zaproszeni do występu na kolejnym konkursie na szczeblu powiatowym, tym razem recytatorskim, „Ulubione wiersze moich rodziców”.

 Pierwszym przeglądem tanecznym, w którym braliśmy udział był XVII Powiatowy Przegląd Prezentacji Tanecznych „Wesoły Pląs” w Czyżewie, na którym promowaliśmy nasze przedszkole na szczeblu powiatowym. Nadszedł czas na występy na poziomie województwa. 31 maja uczestniczyliśmy w Wojewódzkim Przeglądzie Nowoczesnych Form Tańca organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Natomiast 13 czerwca reprezentowaliśmy nasze przedszkole na szczeblu międzynarodowym, biorąc udział w XXXIX Konkursie Tańca w Wasilkowie, zajmując V miejsce.   

Zespół „Tęczowa Dwójeczka” prezentował układ choreograficzny do najnowszych hitów muzyki współczesnej: Shakira, Naughty Boy i Bruno Mars. Nasze przedszkole reprezentowały tancerki z dwóch najstarszych grup:

Z grupy V:

- Wiktoria Czaja

- Lidia Stypułkowska

- Julia Zielińska

- Patrycja Śledziewska

- Gabriela Mioduszewska

Z grupy VI:

- Oliwia Nowacka

- Maja Wróblewska

- Natalia Ogrodnik

- Aleksandra Rogowska

- Zuzanna Milewska

- Zuzanna Busma

- Izabela Kalinowska

         Dziewczyny podczas każdego występu tańczyły rewelacyjnie, na scenie dawały z siebie wszystko, za każdym razem prezentując najwyższy poziom opanowania układu, skupienia i koncentracji. Ogromne pochwały należą się właśnie im za wytrwałość, samodyscyplinę, upór w dążeniu do celu, mimo, że czasem nie było łatwo. Codzienne próby nie zniechęcały ich, a wręcz motywowały do dalszego działania. To dzięki ich ciężkiej, ale owocnej pracy, osiągnęły bardzo dobre wyniki, promując naszą placówkę na najwyższym poziomie.

Warto też wspomnieć o wspaniałej współpracy z ich rodzicami, którzy poświęcali swój czas na rozwijanie zainteresowań swoich córek i reprezentowanie naszego przedszkola nawet na szczeblu międzynarodowym.

Tancerki podczas swoich występów wyglądały rewelacyjnie dzięki sponsorowi, firmie TRAKT i panu prezesowi Jerzemu Szklaruk, któremu za wspaniały gest pomocy, bardzo dziękujemy. Z dumą nasz zespół nosił logo tej firmy na swoich wspaniałych strojach tanecznych, promując w ten sposób naszego sponsora.

           Zakończyliśmy rok szkolny z ogromnymi sukcesami i z nadzieją osiągania następnych w przyszłym 2016/2017 roku.