W związku z realizacją tematyki tygodniowej dzieci z grupy III i IV wybrały się na wycieczkę do Centrum Kształcenia Zawodowego. Dzięki uprzejmości nauczycieli, dzieci uczestniczyły w zajęciach szkoleniowych w pracowni gastronomicznej, gdzie miały możliwość upieczenia pysznych ciasteczek.

W szkolnej kuchni powitała nas Pani Beata Konopka z młodzieżą uczącą się kunsztu dobrego gotowania. Dzieci mogły poznać pracę kucharek oraz urządzenia i przedmioty, które pomagają im w codziennym przygotowywaniu ciasteczek i wielu innych dań. Średniaki i maluchy dowiedziały się, co jest potrzebne, aby przygotować ciastka i jakie czynności należy wykonać by je prawidłowo przygotować. Same mogły przekonać się jak ciężka jest praca kucharek, gdyż pomagały wałkować ciasto, wycinać kola, nakładać ser oraz robić małe kuleczki, z których zrobiono ciasteczka w kształcie kwiatków. Radość dzieci była ogromna, gdy mogły skosztować własnoręcznie wykonanych ciasteczek, które wszyscy jedli z apetytem. Na koniec dzieci podziękowały i wręczyły własnoręcznie wykonany obrazek, a w nagrodę zostały obdarowane słodkim upominkiem. Było interesująco i pachnąco. Do Przedszkola dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

Serdecznie dziękujemy za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.