Strona główna

Na wiosennej łące z rodzicami

            Zajęcia otwarte dla rodziców to spotkania, dzięki którym rodzice mogą zaobserwować, jak dziecko funkcjonuje w grupie przedszkolnej, jakie ma problemy i trudności, jakie ma relacje z rówieśnikami, a także z nauczycielem, czy potrafi skupić się podczas zajęć, czy zapamiętuje i wykonuje polecenia oraz jak prezentuje się poziom jego umiejętności na tle umiejętności innych dzieci. 

 

           To czas poświęcony tylko dzieciom. Dobrze jest, gdy mama lub tata uczestniczy w takich spotkaniach. Zajęcia otwarte to doskonały sposób na wzmocnienie więzi rodzinnych oraz poczucie wartości swoich dzieci. Rodzice uczestnicząc w tego typu zajęciach dają sygnał dzieciom, że to, co robią codziennie w przedszkolu jest dla nich ważne. 

           20 maja 2016 roku dzieci i panie z grupy pierwszej zaprosiły rodziców do udziały w zajęciach otwartych pt Na wiosennej łące. Podczas zajęć otwartych dzieci w doskonały sposób radziły sobie z odgadywaniem zagadek o tematyce wiosennej, określały położenie przedmiotów względem siebie. Przeliczały elementy zbioru, wymieniały nazwy zwierząt zamieszkujących łąkę, wspaniale dzieliły na sylaby, kolorowały biedronki, oraz wesoło bawiły się podczas zabaw ruchowych.

            Serdecznie dziękujemy za liczne uczestnictwo w zajęciach otwartych.