Kilka słów o witaminach

Nasze przedszkole preferuje zdrowy styl odżywiania. Wielokrotnie rozmawiamy z naszymi podopiecznymi na temat tego, jak trzeba się odżywiać żeby być zdrowym. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużej ilości warzyw i owoców, które są bogatym źródłem witamin.

Pewnego majowego dnia przedszkolaki z grupy pierwszej wybrały się na poszukiwanie witamin. Miejscem, w którym znalazły najwięcej witamin nie była apteka, lecz sklep warzywniczy. Pani ekspedientka chętnie prezentowała obecnym rzodkiewki, marchewki, ogórki, paprykę, pomidory, ziemniak, rzepy, kalarepy. Podczas wizyty w sklepie dzieci utrwaliły nazwy warzyw. Miały okazję stać się klientem i kupić wybrane przez siebie warzywo. Po powrocie do przedszkola, przedszkolaki dokładnie umyły zakupione warzywa a panie przygotowały talerze pełne kolorowych warzyw. Przedszkolaki mogły spróbować zakupionych warzyw.  Po tych zakupach dzieci na pewno wiedzą, że żeby być zdrowym należy jeść warzywa, a wyniesioną wiedzę wykorzystujemy m.in. podczas śniadań i obiadów, gdzie dzieci nie tylko wiedzą o pozytywnym wpływie witamin, ale właśnie zjadają dary natury.