Strona główna

Święto drzewa

   Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku. Jest to ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew, co roku 10 października oraz towarzyszący jej program edukacji ekologicznej. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.

         Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem kolejny raz podjęło się realizacji tego programu. W związku z tym, w naszym przedszkolu już po raz trzeci obchodzone było Święto Drzewa.

            Do tej uroczystości przedszkolaki przygotowywały się sumiennie na „Zielonych zajęciach”  w Echo Lasu w Michałkach, zdobywając fachową wiedzę o drzewach. Zajęcia te zainspirowały dzieci do stworzenia wielu prac plastycznych i udziału w konkursie plastycznym „Magiczne Drzewo”.  

            25 października w przedszkolu odbyło się długo oczekiwane Święto Drzewa. Przybyli do nas goście z zaprzyjaźnionych przedszkoli w Czyżewie, Szepietowie i z terenu naszego miasta. Naszymi gośćmi specjalnymi byli Pani Małgorzata Sałęga, Dyrektor MOK w Wysokiem Mazowieckiem i Pan Adam Stanisławski leśnik z Nadleśnictwa Rudka, który opowiadał dzieciom o roli drzew dla życia człowieka, świata zwierząt i roślin. Wszystkie przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat drzew. Doskonale wiedziały, jakie potrzeby ma drzewo i jakie zagrożenia nie pozwalają mu prawidłowo rosnąć. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w prowadzonych zabawach wcielając się nawet w rolę małego nasionka drzewa i z ogromnym zaangażowaniem śpiewały piosenki ekologiczne Nasz gość przywiózł ze sobą sadzonkę dębu, którą Pani Dyrektor Iwona Mojkowska z dumą odebrała z jego rąk. Pod czujnym okiem specjalisty, w przedszkolnym ogrodzie przedszkolaki posadziły sadzonkę dębu, jako drzewo dla pokoju.

            Wszyscy uczestnicy uroczystości z ogromną niecierpliwością oczekiwali na rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Magiczne Drzewo”, do którego przystąpiło 47 przedszkolaków z 5 przedszkoli i 2 oddziałów przedszkolnych. Obradom jury przewodniczyła Dyrektor MOK Pani Małgorzata Sałęga, która była mile zaskoczona ogromną inwencją twórczą dzieci. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Rudka.

Kategoria 3-latki

- I miejsce Julia Jabłońska Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

- II miejsce Malwina SienickaGminne Przedszkole w Czyżewie

- III miejsce Antonina FronczukPrzedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

- wyróżnienie Martyna Krajewska Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Szepietowie

Kategoria 4-latki

- I miejsce Julia Zaręba Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Szepietowie

- II miejsce Dominika Łapińska Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

- III miejsce Julia KocNiepubliczne Przedszkole w Szepietowie

- wyróżnienie Weronika KozłowskaGminne Przedszkole w Czyżewie

Kategoria 5-latki

- I miejsce Krystian DąbrowskiPrzedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

- II miejsce Kacper KostroNiepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Szepietowie

- III miejsce Wiktoria WasilewskaGminne Przedszkole w Czyżewie

- wyróżnienie Paulina Godlewska Przedszkole Miejskie Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

Kategoria 6-latki

- I miejsce Zuzanna Zaremba Gminne Przedszkole w Czyżewie

- II miejsce Lena KalinowskaPrzedszkole Miejskie Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

- III miejsce Łucja LubowickaOddział Przedszkolny przy SP Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

- wyróżnienie Antonina Knieć Oddział Przedszkolny przy SP Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

Nagrodę Publiczności otrzymał Sebastian Drągowski z Przedszkola Miejskiego Nr 2  w Wysokiem Mazowieckiem

   Wszystkie prace konkursowe naszych małych artystów będzie można podziwiać w grudniu, w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury.