Wszyscy Ziemię naszą kochamy, dlatego razem ją sprzątamy

Dnia 19 września 2016 r. dzieci z grup X, XI i XII wzięły udział w „SPRZĄTANIU ŚWIATA”. Celem akcji było kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie troski, o jakość życia na Ziemi, wykorzystywanie zdobytych wiadomości i umiejętności podczas realizacji zadań, zintegrowanie grup przedszkolnych oraz dostarczenie okazji do dobrej zabawy.

Pojęcie segregacja i recykling nie sprawiły naszym przedszkolakom najmniejszego problemu. Dzieci bezbłędnie posegregowały i wrzuciły śmieci do odpowiednio oznakowanych pojemników. Bardzo mile zaskoczyły nas również wiedzą na temat przyrody i jej ochrony. Po wspólnych zabawach wszyscy uczestnicy z odpowiednim przygotowaniem zebrali się przed budynkiem i ruszyli do akcji sprzątania świata. Dzieci odwiedziły miejski park, w którym często spędzają wolny czas. Kiedy chciały pobiegać okazało się, że jest to niemożliwe. W trawie leżało mnóstwo śmieci: butelki, papiery, resztki jedzenia i opakowania foliowe. Na szczęście tego dnia dzieci były przygotowane i szybko ruszyły do sprzątania.

Po zakończonym zadaniu uśmiech nie schodził z twarzy każdego małego uczestnika, którzy tak dumnie dbają o nasze środowisko.