„ Serduszko dla Pana Boga”- Dni Kultury Chrześcijańskiej

W pierwszą niedzielę października w Wysokiem Mazowieckiem obchodziliśmy Dzień Kultury Chrześcijańskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

Dalsza część obchodów miała miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie odbywały się programy artystyczne i  koncerty w wykonaniu dzieci w różnym wieku i różnych kategoriach.

Przedszkolaki z grupy XI stworzyły zespół wykonawców pod nazwą „Serduszko dla Pan Boga”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem śpiewały piosenki religijne, recytowały wiersze oraz tańczyły układy taneczne do znanych piosenek a wszystko to żeby chwalić Pana Boga.

W muzyczny wir dali się porwać najpierw młodsze dzieci z pierwszych rzędów, ale im dłużej przedszkolaki śpiewały i tańczy, tym bardziej włączali się też dorośli. Potem wszyscy wspólnie kreślili w powietrzu ogromny znak krzyża i wspólnie śpiewali piosenki chwalące Jezusa.

Na zakończenie obchodów Dni Kultury Chrześcijańskiej ks. biskup Antoni Długosz, znany w Polsce z programu katolickiego „Ziarno” poprowadził „Katechezę w piosence” -  koncert z udziałem dzieci.  To niezwykłe wydarzenie zapadło w pamięci dzieci nie tylko z naszego przedszkola, ale także i wszystkich zebranych gości.