Kreatywnie rozdynieni

Chociaż dynia niektórym kojarzy się z obcymi dla nas psikusami halloweenowymi to jest to warzywo bardzo przydatne w kuchni. Nie tylko tak można dynie potraktować, wystarczy wysilić wyobraźnię otworzyć się na najdziwniejsze nawet pomysły. Wyobraźnia dzieci jest jeszcze świeża i nieograniczona, warto więc popuścić cugli fantazji.

Inicjatywą rodziców w Przedszkolu Miejskim nr 2 ogłoszono konkurs na prace z dyni. Warzywa te dostarczyli dzieciom sami rodzice. Dzieci zaproponowały dwa ciekawe rozwiązania. Po pierwsze, żeby zrobić z dyń zupę, po drugie zaś, postanowiły pomalować dynie w najbardziej fantazyjne wzory. Dodatkową motywacją do plastycznej oprawy dyń były ufundowane przez rodziców nagrody. Dzieci z ogromnym zapałem i wielką wrażliwością malowały swoje dynie. Po ogłoszeniu zwycięzców dynie uwieczniono na zdjęciach.

Gotowanie zupy dyniowej to świetne ćwiczenie praktyczne. Z tej inicjatywy można wynieść naukę, że wsparcie dzieci przez rodziców jest niezwykle ważne. Najważniejsze zaś jest rozwijanie wyobraźni, bo ona da w przyszłości poczucie własnej wartości i możliwości zmiany świata na lepsze.