Przedszkolaki na wystawie obrazów

Dla każdego dziecka kontakt ze sztuką, zarówno tą dawną jak i współczesną, jest niezwykłym przeżyciem. Szczególnie dzieci w wieku przedszkolnym lubią obcować z wszelkimi wytworami, które stanowią dla nich tajemnicę godną odkrycia. Dlatego dorośli powinni stworzyć takie warunki poznania, aby były uruchomione wszystkie zmysły, jakimi dysponuje człowiek.

18 października dzieci 5-6 letnie z Przedszkola Miejskiego Nr 2 wraz z nauczycielkami wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w naszym mieście, w celu obejrzenia wystawy poplenerowej z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku „Ochrona ginącej przyrody poprzez sztukę” Dzieci z zainteresowaniem oglądały obrazy takich malarzy jak Alicja Chancewicz, Lila Wyszkowska, Krystyna Kunicka, Maria Żołowicz, Małgorzata Szewczuwianiec, Barbara Piekarska, Ewa Sulej, Janusz Kulesza. Wystawa ta była kolejną okazją do kontaktu dzieci ze sztuką oraz formą uczestnictwa w życiu kulturalnym naszego miasta.