Strona główna

Sekretne życie zwierzaków domowych

Macie swojego ukochanego zwierzaka? Kota? Psa? Królika? Chomika? A może kanarka? Zastanawialiście się, co Wasz pupil robi, gdy zostawiacie go samego w domu? Niektórzy po powrocie zastają swojego zwierzaka podczas snu, zjadania butów lub koczującego pod drzwiami i radośnie witającego swojego człowieka już od progu, ale przecież  niemożliwym jest, by spędziły tak cały dzień. Starszaki postanowiły sprawdzić tajemne życie zwierzaków i wybrały się na wycieczkę autokarową do kina w Zambrowie.

 

Głównym, czworonożnym bohaterem filmu jest Max, który wiedzie idealny żywot u boku swojej ukochanej Katie, która co prawda codziennie zostawia go na kilka godzin w domu, ale zawsze wraca. Niestety sielanka kończy się, gdy Katie przyprowadza ze schroniska nowego psa, Duka. Chłopaki raczej się ze sobą nie dogadują. Ich niesnaski doprowadzają do podróży przez całe miasto, zgubienia drogi powrotnej do domu, znalezienia sobie wrogów i oczywiście wielkiego pojednania.

Przezabawna historia zwierząt opowiedziana w filmie bardzo rozbawiła i zaciekawiła młodych widzów. Ważny był morał, który mówił, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w potrzebie i że najwięksi wrogowie mogą stać się najlepszymi przyjaciółmi. Bardzo pouczający i wzruszający w pewnych momentach do łez film poleciłabym nie tylko dzieciom.