Strona główna

Misiowe zabawy w naszym przedszkolu

          Każdy z nas na pewno posiadał lub nadal posiada swojego ulubionego misia, małego lub dużego, kolorowego lub burego, a może takiego z kokardką. Miś kojarzy nam się z dzieciństwem.  Dlatego już po raz kolejny z okazji Dnia Pluszowego Misia zorganizowaliśmy wiele atrakcji dla naszych przedszkolaków. Z tej okazji w przedszkolu zaroiło się od pluszowych misiów.

             Były te zupełnie malutkie misie, które mieszczą się w kieszeni czy też te wielkie, które trudno było objąć. Podczas „Parady Misiów” w rytmie wesołej muzyki, dzieci kolejno prezentowały swoje przytulanki przyniesione z domu. W uroczystości wzięły udział przedszkolaki z dziewięciu grup. Dzieci bawiły się przy muzyce, oraz przygotowały niespodzianki z okazji święta pluszaków w postaci wierszy, piosenek oraz tańców. Zabawę uświetnili nam goście- „Trzy pluszowe misie”, które chętnie bawiły się z dziećmi.  Tak oto, często lekceważone przez dorosłych święto, staje się istotnym elementem odkrywania przez najmłodszych otaczającego świata i rozbudzania ciekawości poznawczej, będących niezbędną umiejętnością w procesie naukowego rozwoju dziecka.