Przedszkole świętuje

Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko święto pracowników oświaty, to także refleksja o kondycji i przyszłości tej jakże ważnej dziedziny naszego życia. Wszystko to wynika z troski o dzieci, z troski o dobre i rzetelne wykształcenie przyszłych kadr naszego państwa. Najlepiej, o jakości polskiej oświaty świadczą kolejne pokolenia opuszczające mury szkół i przedszkoli oraz opinie władz i rodziców decydujących się na kształcenie dzieci w wybranych placówkach.

Dzień Edukacji Narodowej to również świetna okazja do świętowania tego pięknego dnia. Nie jest to jednak święto biesiadne, to uroczyste akademie ukazujące służbę i piękno tego, jakże trudnego zawodu. W szczególny sposób tego rodzaju imprezy organizowane są w przedszkolach.

Nasza wysokomazowiecka „dwójeczka”, co roku świętuje ten dzień z właściwą podniosłością. Wiersze i piosenki wykonywane przez podopiecznych opisywały szczególne role nauczycieli i pracowników oświaty w kształtowaniu umysłów najmłodszych uczestników procesu kształcenia i wychowania. Dzieci dziękowały swoim paniom za nazywanie świata, za odkrywanie praw nim rządzących, za przygotowanie do dalszych etapów ich najmłodszego życia. Podziękowania też zostały skierowane do wszystkich pracowników niepedagogicznych przedszkola. Ciężką pracę nauczycieli doceniły władze w postaci nagród, zarówno Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie oraz Dyrekcji Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.