Zapoznanie z sokolnikiem

W piątek 28 października 2016 roku przedszkolaki z grupy X, XI i XII miały okazję na zapoznanie z panem Grzegorzem Paluchowskim z firmy AquilaFanconry oraz jego podopiecznymi: sokołem, jastrzębiem i sową. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością czekały na przybycie gościa. Gdy na hali sportowej zawitał pan ze skórzaną rękawicą na ręku, dzieci z zaciekawieniem słuchały o historii sokolnictwa w Polsce, jak również o pięknych ptakach.

Dowiedziały się jak wygląda codzienność drapieżników, czego potrzebują, czym się żywią oraz jak należy o nie dbać. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci czekała miła niespodzianka. Każdy dzielny i odważny przedszkolak mógł podejść i pogłaskać sowę oraz zrobić sobie z nią zdjęcie. Okazało się, że ptak jest nie tylko inteligentny ale też niezwykle przyjazny. Myślę, że spotkanie z sokolnikiem na długo zostanie w pamięci młodych ornitologów.