Z wizytą w przedszkolnej kuchni – poznajemy zasady zdrowego odżywiania się

Dzieci z grupy IX udały się z wizytą do kuchni gimnazjum, w którym funkcjonuje grupa. To właśnie tam panie kucharki przygotowują przepyszne śniadania, obiady i podwieczorki. Pomieszczenie kuchni wygląda nieco jak kosmiczne laboratorium pełne wielkich i skomplikowanych urządzeń, przyrządów i sprzętów. Zapoznano dzieci z wyglądem i wyposażeniem przedszkolnej kuchni oraz magazynu z żywnością.

Dzieci  miały możliwość  z bliska   obserwować pracę jaką wykonują panie w kuchni. Poznały kuchenne wyposażenie- rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne paniom kucharkom w codziennym przygotowywaniu pysznych i zdrowych posiłków dla wszystkich przedszkolaków. Panie  kucharki przybliżyły dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z kuchennych urządzeń. Zwrócono również uwagę na strój , jaki mają panie przy pracy.